Universal Updater súgó

Beállítások

A Beállítások képernyőn a Universal Updater alkalmazás konfigurálható. A képernyőre ezzel a gombbal (i_settings.jpg) juthatunk az alkalmazás tetején.

Általános

Ezen a területen a termék általános beállításai találhatóak:

Nyelv - A Universal Updater alkalmazás nyelvét állíthatjuk be. Amikor új nyelvet választunk erről a listáról, a szoftver rákérdez, hogy szeretnénk-e nyelvet váltani. Ha az Igen válaszra kattintunk, a Universal Updater újraindul az új nyelven. A Universal Updater által használt alapértelmezett nyelv az operációs rendszer nyelve.

Téma - Az alkalmazást világos vagy sötét témában jeleníti meg.

Kis méret tálcára bezáráskor - A terméket kis méretre állíthatjuk az eszközsáv értesítési területén, amikor bezárjuk. A Universal Updater az értesítési területről az ikonra kattintva érhető el (i_taskbar_universal_updater.jpg). Ha van elérhető frissítés, a frissítések száma megjelenik az ikon fölött (i_taskbar_universal_updater_with_updates.jpg).

Felugró értesítések megjelenítése - A Windows operációs rendszerben használt értesítéseket jeleníti meg az értesítés területen.A beállítás módosításához rendszergazdai jogosultságok szükségesek.

Frissítések és telepítések engedélyezése - Engedélyezi a Frissítés és Telepítés gombokat a Termékek képernyőn.A beállítás módosításához rendszergazdai jogosultságok szükségesek.

Speciális

Ebben a részben a termék speciális beállításai találhatók:

Frissítési gyakoriság - A listában található beállítások határozzák meg, hogy milyen gyakran értesüljünk az elérhető termék frissítésekről.

  • Lassú - Csak akkor kapunk értesítést, amikor a termék a nagyközönség számára is elérhető.

  • Gyors - A termék nagyközönség számára való elérhetőségéről szóló értesítéseken kívül, megkapjuk a kiadás előtt lévő termékekről szóló értesítéseket is. Megfelelő hozzáférési kulccsal kell rendelkeznünk ahhoz, hogy ez működjön.

Például, ha részt veszünk valamelyik Technical Preview programban, a nyilvános kiadás előtt értesülhetünk a termékről, ha van megfelelő hozzáférési kulcsunk.

Naplózási szint - A beállítás ebben a listában azt határozza meg, hogy mennyi adatot küldjünk a Universalupdater.log fájlnak a Universal Updater alkalmazás viselkedésének lekövetésére. Az alapértelmezett beállítás Ki. Ha problémát tapasztalunk a Universal Updater viselkedésével kapcsolatban, bekapcsolhatjuk. Ehhez válasszuk ki a kívánt beállítást a menüben. Itt gyűjthetünk információt arról, hogy mi történik a Universal Updater alkalmazásban, amelyet azután elküldhetünk a Hexagon Technical Support támogatásnak. Az alábbi lista a különböző naplózási szinteket mutatja. Minden magasabb naplózási szint tartalmazza az alacsonyabb naplózási szintek információit:

  • Követés - Minden Követés, Debug,, Info, Figyelmeztetés, Hiba és Végzetes hiba üzenetet naplóz.

  • Debug - Minden Debug,, Info, Figyelmeztetés, Hiba és Végzetes hiba üzenetet naplóz.

  • Info - Minden Info, Figyelmeztetés, Hiba és Végzetes hiba üzenetet naplóz.

  • Figyelmeztetés - Minden Figyelmeztetés, Hiba és Végzetes hiba üzenetet naplóz.

  • Hiba - Minden Hiba és Végzetes hiba üzenetet naplóz.

  • Végzetes hiba - Minden Végzetes hiba üzenetet naplóz.

  • Off - Semmit sem naplóz

  • open_log_folder.png - Ez a gomb nyitja meg a C:\ProgramData\Hexagon\Universal Updater\ mappát, ahol az alkalmazás a naplófájlokat tárolja. A napló egy standard szövegszerkesztőben, például Notepad, elolvasható.

Offline katalógus könyvtár - Ebben a mezőben egy teljes elérési utat határozhatunk meg, ahol a Universal Updater tárolja az offline katalógust. A beállítás célja, hogy a vállalat azon felhasználói is megkapják a szoftverfrissítéseket, akik nem rendelkeznek internetkapcsolattal. Alapértelmezett módban ez a mező üres. Az érték általában egy megosztott hálózati mappa. Bővebben lásd a "Offline használat beállítása" témakört lent.

Letöltési gyorsítótár helye - Ebben a mezőben egy teljes elérési utat határozhatunk meg, ahol a UniversalUpdater a frissített termékek letöltött tartalmait tárolja. Begépelhetjük az elérési utat, vagy használhatjuk a mező jobb oldalán található gombot a tallózáshoz és a mappa helyének megadásához. Ez lehet egy megosztott hálózati mappa is, így az internetkapcsolattal nem rendelkező felhasználók is elérhetik a letöltött tartalmakat a vállalati hálózaton. Bővebben lásd a "Offline használat beállítása" témakört lent.

Hozzáférési kulcs - Itt adhatunk hozzá vagy törölhetünk hozzáférési kulcsokat. Egy-egy hozzáférési kulccsal a Hexagon által szállított termékhez vagy funkcióhoz lehet hozzáférni.

Hozzáadás - Egy mezőt jelenít meg, ahová egy hozzáférési kulcsot lehet begépelni vagy beilleszteni. A mező melletti pipával lehet hozzáadni kulcsot. A mező melletti X-el lehet törölni a bejelölést és bezárni a kulcsot. Miután hozzáadtuk a kulcsot a Termék képernyőn, kattintsunk a frissítés gombra (i_refresh.jpg) a termékek listájának frissítéséhez.

Aktív hozzáférési kulcsok - Itt látható a hozzáadott hozzáférési kulcsok listája. A fejléc alatti fekete háromszög lenyitásával válnak láthatóvá az egyes kulcsokkal elérhető komponensek és funkciók. A kulcs értékek szándékosan vannak eltorzítva, védendő a tényleges kulcs értékeket. A hozzáférési kulcsok eltávolításához vigyük az egeret egy kulcs fölé, majd kattintsunk a kisméretű törlés ikonra (i_delete_small.jpg). Miután töröltük a kulcsot a Termék képernyőn, kattintsunk a frissítés gombra (i_refresh.jpg) a termékek listájának frissítéséhez.

Proxy - Az itt található beállításokkal egy proxy szervert határozhatunk meg, ha a szervezetnek szüksége van ilyenre. A proxy szerver eléréséhez lépjünk kapcsolatba az IT osztállyal, kérjük el a kapcsolódáshoz szükséges adatokat, majd töltsük ki az egyes mezőket. Amikor készen vagyunk, kattintsunk a Proxy beállítások alkalmazása elemre.